Kalorifer Petek Temizliği

Kalorifer Petek Temizliği

Kalorifer petek temizliği yaptırarak sorunsuz ısınma imkanı elde edilebilir. Uzman kuruluşlar özel kimyasallar kullanarak kalorifer sistemlerinin temizliğini yapmaktadır. Bu kimyasallarda temizleyici asitler bulunmakta, bu asitler sayesinde de peteklerde ve kalorifer sisteminin içinde oluşan kireçlenme tamamen ortadan kalkmaktadır. Son sistem cihazlarla hizmet veren uzman tesisat firmaları, deneyimli servis ekipleri ile müşterilerini tüm beklentilerine karşılık vermektedir. Bazı şirketler temizlik kimyasalları yerine koruyucu kimyasallar kullanmaktadır. Bu tür kimyasallar sistemin içinde oluşan kireçlenmeleri yok etmemekte, sadece bulundukları yerden sökmektedir. Bu kireçler peteklerin alt kısımlarında toplanmakta, ileriki zamanlarda da ısınma sorunları meydana gelmektedir. Böyle bir sonuçla karşı karşıya kalmamak için uzman personele hizmet veren güvenilir firmaların tercih edilmesi tavsiye edilmektedir.
Bakım ve temizliği yapılmayan kalorifer sistemleri kış aylarında ısınma sorunları ile karşılaşır. Bunun nedeni peteklerde oluşan kireçlenme ve tortulardır. Yerden ısıtmalı sistemlerde de ısınma sorunların meydana gelmesinin nedeni çamurlaşmadır. Bu tortular suyun sistem içinde dolaşmasını engeller. Sistemde meydana gelen tortu ve kireçlenmeler kombinin çok daha fazla enerji harcamasına neden olur. Sonuç ise kabaran doğalğaz ve elektrik faturalarıdır. Oysa iki yılda bir kalorifer temizliği yaptırıldığında bu tip sorunlarla karşı karşıya kalmak imkansızdır. Kombilere de yılda bir kez bakım yaptırıldığında kış aylarında ısınma sorunları ile karşılaşılmaz. Ancak bütün bakım ve temizliği uzman kişilerin yapması gereklidir. İşini ehli kişiler bakım hizmetini yapmazsa daha büyük sorunlarla karşı karşıya kalmak mümkündür. Uzman personel özel solüsyonlarla petekleri ve kalorifer sistemini temizleyerek kış aylarında yaşanabilecek tüm olumsuzlukları ortadan kaldırmaktadır.

Kalorifer sisteminde uzun süreli kullanıma bağlı olarak ısı iletimi yavaşlamaya başlar. Bu da ısınma problemlerini beraberinde getirir. Peteklerin alt kısmı soğuk üst kısmı sıcaksa mutlaka tıkanıklık vardır. Bu durumda kalorifer petek temizliği yaptırılması gerekmektedir. Isıtma sistemlerinde uzmanlaşan servis personeli, petekleri yerinden sökmeden özel cihazlarla ve temizleme maddeleri ile tüm kalorifer sisteminin temizliğini ve bakımını yaparak biriken çamurları, tortuları ve kireçleri sistemden dışarı atar. Bu sayede de ilk günkü gibi ısınma imkanı sağlarlar. Uzman ekipler özel cihazlarla temizlik yaptıkları için evin herhangi bir yerinde kirlenme olmaz. Dolayısı ile ustalar gittikten sonra gene bir temizlik yapmaya gerek kalmaz. Yerden ısıtma sistemlerinde de yine bu iş için özel olarak tasarlanmış cihazlar bulunur ve kurumsal firmaların personeli bu cihazlar aracılığı ile yaşanan sorunu tam olarak ortadan kaldırmaktadır.
kalorifer petek temizliği’nin havalar soğumadan yaptırılması tavsiye edilmektedir. Bu da genelde sonbahar aylarına rastlamaktadır. Bakım yapılan kalorifer sisteminde evin ısısının çok daha çabuk yükseldiğini fark edebilirsiniz. Ayrıca düşen doğalgaz ve elektrik faturaları da ekonomik olarak artı bir avantaj sağlamaktadır. Eğer bakım ve temizliği ertelerseniz kombi ayarı en yüksekte olsa bile yeterli ısıtma sağlamayacaktır. Bu da artan faturalar olarak maddi zarar verecektir.
İstanbula kış ayları yaklaşmadan kalorifer sisteminin uzman ekipler aracılığı ile yapılması, sizi tüm olumsuzluklardan koruyacaktır. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan uzman servis personeli, tüm başvuruları titizlikle değerlendirmekte ve en uygun çözümleri sunmaktadır. Kalorifer sistemlerindeki tıkanıklıkları özel cihazlar ve solüsyonlarla gideren uzman servis ekipleri, kış ortasında mağduriyetinizi önlemektedir.

Kalorifer Petek Temizliği